Колекція: прикраси з діамантами
2. Колір
Умовно діаманти за кольором поділяються на 2 групи:
1) Діаманти з жовтим або коричневим відтінком (починаючи з практично прозорих, з ледь помітними м'яко-жовтими переливами, каменів, закінчуючи екземплярами досить насиченого кольору).
Чим вища прозорість діаманта - тим, як правило, вища його рідкість, цінність і, відповідно - вартість.
2) Діаманти так званих «фантазійних» кольорів. Сюди відносять камені блакитного, червоного, зеленого, синього, фіолетового, рожевого і інших відтінків. Насиченість кольору також досить варіативна.
Алмази таких кольорів зустрічаються в природі дуже рідко. Тому вони мають досить високу цінність для ювелірів і любителів прикрас з діамантами.
3. Чистота
Під чистотою діаманта вказується відсутність в камені внутрішніх або поверхневих дефектів (які неможливо видалити за допомогою полірування без втрати ваги каменю) або будь-яких вкраплень. Багато з цих дефектів можуть бути практично невидимі для звичайної людини, але для майстра-ювеліра вони добре помітні за допомогою збільшувального скла або спеціального мікроскопа.
І, звичайно ж, «чисті» діаманти, в яких повністю відсутні дефекти (що зустрічається дуже рідко) вважаються найбільш цінними і дорогими.
4. Якість огранювання
До цього пункту належать збереження пропорцій і симетрія граней при обробці матеріалу та полірування каменю. Полірування каменю, а саме його якість, є досить важливим аспектом при виборі каменю. Його межі повинні бути рівномірно гладкими, глянцевими, без зазубрин і нерівностей.
А момент, який стосується огранки діаманта є досить спірним. Так як для однієї людини якась особливість будь-якого виду ограновування і відхилення від загальноприйнятої «норми» може бути недоліком каменю, а для іншої такого роду недосконалість може здатися лише унікальною особливістю саме цього примірника, що значно підвищить цінність цього діаманта.
1. Просто подихайте на Ваш камінчик. Справжній діамант не пітніє і залишається чистим. Якщо ж камінь на кілька секунд стане каламутним - найімовірніше, перед Вами підробка.
2. Покладіть діамант верхньою стороною на будь-який невеликий текст і спробуйте прочитати його через камінь. Якщо у Вас в руках справжній діамант - Вам це не вдасться. Тому що завдяки великому заломленню світла, діамант не тільки радує нас своїми неповторними переливами і блиском, але і здатний спотворювати предмети, на які Ви дивитеся крізь нього.
3. Грань, що з'єднує верхню і нижню частину діаманта, у справжнього каменю повинна бути матовою, а не скляно-прозорою.
4. Стисніть діамант у себе в руці. Якщо камінь справжній - він НЕ нагріється швидко, а буде прохолодним деякий час.
5. Візьміть шматочок наждачного паперу і делікатно проведіть ним по каменю. Якщо на ньому залишилися хоча б найменші сліди - перед Вами підробка.
6. Злегка натискаючи, проведіть гострим краєм діаманта по скляній поверхні. Діамант - один із найтвердіших матеріалів в світі, тому справжній камінь, найімовірніше, як мінімум, залишить на склі подряпину.
Читайте також: Білий і чорний діамант - протилежності, що притягують
Підпишись на нашу розсилку і дізнайся про всі новинки і вигідні пропозиції
Виберіть валюту: